Bitcoin $BTC Nedir?

Kripto para yani internet üzerinden yapılan kazıcılık işlemi ile değerlenen para birimlerinden biri olan Bitcoin $BTC Nedir?

0
445

Bitcoin kripto para birimi, ilk olarak 2008 yılında piyasaya çıkmıştır. Satoshi Nakmoto tarafından deneysel amaçlı piyasaya sürülen Bitcoin, hiçbir bankaya bağlı değildir. Ancak dünya çapındaki bütün bankaların para birimleri ile alınıp satılabilmektedir. Bitcoin $BTC Nedir, sorusunun cevabı içinde yer alan bir diğer ayrıntı ise bu para biriminin dijital ortamda faal olduğu, küresel ekonomide Dolar’ı ve Euro’yu kendine rakip gördüğü bildirilmektedir.

Bitcoin $BTC Nasıl Değer Kazanır?

Yatırım yapmak isteyenler ve Bitcoin hakkında araştırma yapanlar tarafından Bitcoin $BTC Nasıl Değer Kazanır, sorusu merak edilmektedir. Bu para birimi dijital ortamda işlendiği için değer arttıracak herhangi bir somut alışveriş söz konusu değildir. Burada tamamen insanların yatırım aracı olarak Bitcoin $BTC kripto para birimini seçmiş olmaları önem taşımaktadır. Özellikle son dönemde Bitcoin almak isteyen kişi sayısındaki artış, dijital para birimi için değer kazandıran bir faktördür. Yatırım için çok rağbet gördüğü bilinse de Bitcoin para biriminin dolaşım alanı sınırlı kalmaktadır.

Bitcoin Üretimi

Bitcoin üretimi yapılması işine madencilik denilmektedir. Bu sistemde bilgisayarlar üzerinden çalışan programlarla kişiler maden kazar gibi Bitcoin elde etmeye çalışmaktadır. Ancak burada asıl amaç, sadece Bitcoin elde etmek değil, aynı zamanda Bitcoin para birimi için yatırım yapan kişilerin bulunduğu ağı güvende tutmaktır. Sistemdeki diğer kullanıcılarla eş zamanlı ve uyum içinde bir çalışma sürdürülerek Bitcoin üretimi sağlanmaktadır. Bilgisayar üzerinden bu işlemi gerçekleştiren kişiler madenci denilmektedir. Bu sistemde çalışabilmek için bilgisayarların çok geniş hafızaya sahip olması ve yüksek güvenlik programları ile korunması gerektiği de ifade edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın