Bitcoin Cash $BCH nedir?

Bitcoin alt coinlerinden biri olan Bitcoin Cash $BCH nedir, sorusunun cevabı olarak son dönemin en popüler dijital para birimi ifadesini bulmaktayız.

0
504

Bitcoin alt coinlerinden biri olan Bitcoin Cash $BCH nedir, sorusunun cevabı olarak son dönemin en popüler dijital para birimi ifadesini bulmaktayız. 1 Ağustos 2017 tarihinde piyasaya çıkan Bitcoin Cash $BCH sert çatal yani blok zincir protokolü içinde gerçekleşen radikal bir değişim anlamına gelmektedir. Bitcoin Cash $BCH ile gelen değişim daha önce geçersiz olan blokları ve işlemleri geçerli kılma işlevine sahiptir veya bunun tam tersi şekilde işler olanları işlevsiz kılabilmektedir.

Bitcoin Cash $BCH Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Sert çatal olarak ifade edilen Bitcoin Cash $BCH nasıl ortaya çıkmıştır?

Bitcoin temel olarak bir blok zincir yapısına sahiptir. En güçlü dijital para birimlerinden biri olarak ifade edilmektedir. Hem ideolojik amaçlı hem de siyasi amaç taşıyan bir güçle ortaya çıkan para birimi zamanında oldukça eleştirilmiştir ve hala güvenilirlik açısından tartışılmaktadır. Ölçeklenebilirlik sorununu çözmek amacıyla Bitcoin tarafından 2017 yılının 1 Ağustosunda Bitcoin Cash ortaya çıkmıştır. Değişen ve gelişen sistemler günümüzde de bu kripto para ile ilgili tartışmaların sürmesine sebep olmaktadır.

Bitcoin Cash $BCH Madenciliği

Bu sistem içinde yer alan tüm madencileri blok zincire eklemek amacıyla Bitcoin Cash $BCH madenciliği ile makinelerin bilgi işlem gücü kullanılmaktadır. İş ispatı protokolü ile yeni bloklar keşfedilmesi esasına dayalı madencilik işlemi için madencilere ayarlanmış olan 12,5 bitcoin ödül bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın