Stellar Lumens $XLM Nedir?

Kripto para denilince akla gelen bir diğeri Stellar Lumens $XLM Nedir?

0
307

Bu soru yatırım için yeni alanlar arayan ve “Stellar Lumens $XLM Nedir?” diye merak edenler için büyük önem taşımaktadır. Dijital para birimi, 2014 yılında ilk olarak piyasaya sürülmüştür. MT Gox ve Ripple üreticisi olan Jed McClab tarafından kurulduğu Stellar Lumens hakkında bildirilen detaylar arasındadır. Açık kaynaklı bir ağ olduğu ifade edilen Stellar Lumens $XLM, kuruluşlar arasında ödeme yapılmasına izin veren bir koindir.

Stellar Lumens $XLM Çalışma Şekli

Stellar Lumens $XLM Çalışma Şekli şu maddelerde ifade edilmektedir:

Stellar Lumens coin para alışverişine elverişli açık kaynaklı protokol yapısıdır.

Sistemin çalışma şekli bir yazılım uygulamasının sunucular tarafından çalıştırılarak diğer Stellar Lumens ağlarına erişim sağlanmasından oluşmaktadır. Bu ulaşım için internet bağlantısı kullanılarak küresel ortamda bir değer değişim ağı oluşturulmaktadır.

Stellar Lumens $XLM Avantajları

Stellar Lumens $XLM avantajları arasında sayılabilecekler şunlardır:

Stellar Lumens $XLM kendine ait para birimi bulunmasının yanında bir de Fiat para birimi ile yapılan ödemelere izin vermesi bulunmaktadır.

Lumens, piyasadaki küçük ve daha az akıcı döviz çiftleri ile ilgili işlemleri kolaylaştıran bir iletişim ağıdır.

Stellar Lumens Hakkında Önemli Ayrıntılar

Stellar Lumens hakkında önemli ayrıntılar içinde, Stellar zincirinin tüm kullanıcılar için bir hesapta en az 20 adet Lumens bulundurmasını gerektirmektedir. Tutulan Lumensler orijinal olmalı ve kesintisiz işlem akışı sürdürülmesini sağlamalıdır. Bu kripto para birimi yıllık %1 oranında artışla enflasyona orantılı değer kazanan ya da kaybeden bir para birimi olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın