Duyuru

Gizle
Henüz duyuru yok.

Şartlar ve Koşullar

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
Bu sabit bir konudur.
X
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni iletiler

  Şartlar ve Koşullar

  1. TANIMLAR
  1. Bu site üzerinde yer alan kuralların tamamı, sadece 8in.org alan adı için geçerlidir.
  2. 8in.org, bundan sonra 8IN, 8IN'in idari yöneticileri YÖNETİCİ, 8IN'de yer alan ikinci seviye yönetim kadrosu MODERATÖR, 8IN'i ziyaret eden kullanıcılar ZİYARETÇİ, 8IN'e üye olan kullanıcılar ÜYE olarak anılacaktır.
  2. ZİYARETÇİLERE YÖNELİK KURALLAR
  1. ZİYARETÇİLER, Şartlar ve Koşullar altında yer alan ve ZİYARETÇİLER'i ilgilendiren tüm kuralları, siteyi ziyaret ettikleri anda okumuş ve onaylamış olarak sayılır.
  2. ZİYARETÇİLER, sitenin yayınlanması için zorunlu olan ve sitenin gelişimi için gerekli olan tüm çerezlerin kullanımını kabul etmiş olur.
  3. Sitemizde yayınlanan bazı içerikler bizler tarafından, bazı içerikler ÜYELER tarafından yayınlandığı için; bu içeriklerin tamamının izinsiz kullanımı, kopyalanması, çoğaltılması, yayınlanması, izin alınmadan referans olarak gösterilmesi de dahil olmak üzere, her türlü eylem yasak olup, ZİYARETÇİ'nin bu kuralı gözardı etmesinden doğabilecek hukuki haklarımız saklıdır.
  4. Sitemizde, birbirinden bağımsız çok sayıda yazar özgürce paylaşım yaptığı için, içeriklerin doğruluğu ile ilgili 8IN hukuki olarak sorumlu değildir.
  5. Sitemizde yayınlanan içeriklerin tamamı, hiçbir hukuki eylemi aydınlatmak için referans gösterilemez.
  3. ÜYELERE YÖNELİK KURALLAR
  1. ÜYELER, üye oldukları andan itibaren Şartlar ve Koşullar altında yer alan tüm kuralları, üye oldukları anda okumuş ve onaylamış olarak sayılır.
  2. ÜYELER, Şartlar ve Koşullar altında yayınlanan kurallar da dahil olmak üzere, 8IN genelindeki tüm kuralları güncel olarak takip etmeyi kabul ve taahhüt eder.
  3. Her ÜYE, sadece 1 adet kullanıcı hesabına sahip olabileceğini, bu hesabın herhangi bir nedenle kapatılması ya da dondurulması durumunda, yeni bir hesap açamayacağını kabul ve taahhüt eder.
  4. Her ÜYE, kişisel hesabı dışında, kurumsal hesap açma hakkına sahiptir. Kurumsal hesabın açılabilmesi için, tüm şirket dökümanlarının, YÖNETİCİLER tarafından incelenmesi ve onaylanması gerekir.
  5. Kurumsal ÜYE hesapları doğrulamaya tabiidir.
  6. ÜYELER, açtığı tüm konulardan, yaptığı tüm paylaşımlardan, yazdığı tüm iletilerden, özel mesaj aracılığı ile gönderdiği tüm içeriklerden ve tüm ticari işlerinden hukuken kendileri sorumludur.
  7. ÜYELER, 8IN hesaplarının güvenliğinden kendileri sorumludur, ve bu sorumluluktan doğan ihmallerde hesaplarını süresiz olarak kaybetme riski olduğunu kabul ve taahhüt ederler.
  8. ÜYELER, 8IN hesaplarını sadece kendileri kullanacağını ve hesap bilgilerini hiç kimse ile paylaşmayacağını, ikinci hesap açmayacaklarını, hesaplarını paylaşımlı bilgisayarlarda kullanmaları durumunda bilgisayardan ayrılırken çıkış yapacaklarını, her türlü güvenlik riskleri ile ilgili sorumlu olduklarını kabul ve taahhüt ederler.
  9. ÜYELER, birbirlerinin gizliliğini gözardı edebilecek her türlü eylem ve tutumdan sorumludurlar. Bu kapsamda, ÜYELER birbirlerinin gerçek hayattaki tam adlarını, telefon numaralarını, adres bilgilerini, kimlik bilgilerini, her türlü gizli ya da kişisel bilgilerini paylaşmayacaklarını, paylaşmaları durumunda cezai yaptırıma tabii olacaklarını kabul ve taahhüt ederler.
  10. ÜYELER, birbirlerini küçük düşürücü, aşağılayıcı, karalayıcı, zarar verici her türlü davranıştan kaçınacaklarını, 8IN'i daima barışçıl bir politika ile kullanacaklarını kabul ve taahhüt ederler
  11. ÜYELER, siyaset konusu dışında hiçbir şekilde siyasi paylaşım yapmayacaklarını, din konusu dışında hiçbir şekilde dini paylaşım yapmayacaklarını, site genelinde gruplaşmaya, ayrıştırmaya, zıtlaştırmaya yönelik hiçbir şekilde eylem yapmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler.
  12. ÜYELER, konularda gönderi sayısı yükseltmeye yönelik paylaşım yapmayacaklarını, bu durumda cezai yaptırım uygulanabileceğini kabul ve taahhüt ederler.
  13. ÜYELER, halka açık ortamda paylaşılamayacak türden içeriklerle profil fotoğrafı, avatar, imza, ya da gönderiler aracılığı ile paylaşım yapmayacaklarını kabul ve taahhüt ederler.
  14. ÜYELER, site içi ve site dışı reklama yönelik içeriklerini, kurallar çerçevesinde paylaşmakla yükümlü olduklarını, aksi halde cezai yaptırım uygulanacağını kabul ve taahhüt ederler.
  4. GİZLİLİK KURALLARI
  1. 8IN, belli bir bir ülkenin kanunlarına göre değil, uluslararası kanunlara göre işler. Bu kapsamda, yapılan eylemlerle ilişkili olarak, uluslararası kanunlar dikkate alınır.
  2. Hukuki olarak herhangi bir ülkenin makamından gelen resmi ve yazılı talepleri, 8IN olumlu karşılar, ancak, uluslararası kanunları göz önünde bulundurarak cevap verme hakkı saklıdır.
  3. 8IN, temsil ettiği ve yönettiği bu Türkçe forum içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti devletini ve devletle ilişkili idari makamları, Türk vatandaşlarını, Türk vatandaşlarının inançları ve siyasi görüşlerini hedef almaya, karalamaya ya da küçük düşürmeye yönelik her türlü eyleme karşı tüm haklarını saklı tutar. ÜYELER'e bu konuda hatırlatma ya da uyarı yapılmaksızın, doğrudan her türlü cezai işlem uygulanabilir, gerekli görüldüğünde hukuki yollara başvurabilir.
  4. 8IN, hukuki bir talep olması durumunda sadece resmi makamlarla gerekli ve sınırlı ÜYE bilgilerini paylaşma hakkını saklı tutar.
  5. 8IN, hukuki bir talep olmaması durumunda, ÜYE bilgilerini hiçbir nedenle hiçbir tarafla paylaşmaz.
  5. CEZAİ YAPTIRIMLAR
  1. Spam, flood, aynı konunun tekrar açılması, farklı kategorilerde aynı konunun kopyalanması gibi kötü niyetli kullanım tespit edilmesi durumunda ÜYELER sırasıyla; 1 gün, 3 gün, 1 hafta, 2 hafta siteden uzaklaştırılır. Bazı durumlarda, MODERATÖRLER inisiyatif alarak daha uzun sürelerde ceza verebilir, ya da ÜYEYİ süresiz olarak uzaklaştırabilir.
  2. Sitede yayınlanan ve izin verilen reklam alanları dışında her türlü reklam niteliğinde olan içeriği paylaşan ÜYELER, önce uyarılır, sonra sırasıyla; 1 gün, 3 gün, 1 hafta, 2 hafta, 4 hafta siteden uzaklaştırılır. Bazı durumlarda, MODERATÖRLER inisiyatif alarak daha uzun sürelerde ceza verebilir, ya da ÜYEYİ süresiz olarak uzaklaştırabilir.
  3. Yanıltıcı içerik paylaşan ÜYELER, önce uyarılır, eylemin devam etmesi durumunda sırasıyla; 1 gün, 3 gün, 1 hafta siteden uzaklaştırılır. Bazı durumlarda, MODERATÖRLERİN uyarı yapmaksızın cezai yaptırım uygulama hakkı saklıdır.
  4. Satış konularını karalamaya yönelik eylem yapan ÜYELER sırasıyla; 1 gün, 3 gün, 1 hafta, 2 hafta siteden uzaklaştırılır. 4'ten fazla karalamaya yönelik paylaşım yapan ÜYELER, her paylaşımları için 2 hafta ceza alır. Bazı durumlarda, MODERATÖRLER inisiyatif alarak daha uzun sürelerde ceza verebilir, ya da ÜYEYİ süresiz olarak uzaklaştırabilir.
  5. Hakaret, kişi haklarına saldırı, küçük düşürme ya da benzer nitelikte paylaşım yapan ÜYELER sırasıyla; 1 gün, 3 gün, 1 hafta, 2 hafta, 1 ay, 3 ay uzaklaştırılır. Eğer üye tüm bu cezai yaptırımlara rağmen, aynı nitelikte paylaşım yapmaya devam ediyorsa, siteden süresiz olarak uzaklaştırılır.
  6. ÜYELERİN gizliliğini ihlal edici paylaşımlar yapan ÜYELER sırasıyla; 1 gün, 3 gün, 1 hafta, 2 hafta, 1 ay, 3 ay uzaklaştırılır. Eğer üye tüm bu cezai yaptırımlara rağmen, aynı nitelikte paylaşım yapmaya devam ediyorsa, siteden süresiz olarak uzaklaştırılır.
  7. Kategori dışında siyasi ya da dini paylaşım yapan ÜYELER sırasıyla; 1 gün, 3 gün, 1 hafta, 2 hafta siteden uzaklaştırılır. Eğer üye tüm bu cezai yaptırımlara rağmen, aynı nitelikte paylaşım yapmaya devam ediyorsa, MODERATÖRLERİN inisiyatif kullanarak farklı cezai yaptırımlar uygulama hakkı saklıdır.
  8. Uluslararası hukuka aykırı paylaşım yapan, eylem yapan, ticaret yapan ve bir takım mağduriyetlere neden olan ÜYELERE, hiçbir uyarı yapılmaksızın cezai yaptırım uygulama hakkı, MODERATÖRLER ve YÖNETİCİLER tarafından saklıdır.
  9. Sahte kimlik bilgileri ile ÜYE olmaya çalışan ZİYARETÇİLERİN hesapları ve hesapta yer alan bilgiler ile birlikte, MODERATÖRLER tarafından süresiz olarak uzaklaştırılır.
  10. Siteden uzaklaştırılan ÜYELER, tekrar ÜYE olmaya çalıştıklarında siteden süresiz olarak uzaklaştırılır.
  11. 8IN hakkında internet üzerinde ya da herhangi bir ortamda yanıltıcı ya da karalama amacı ile içerik paylaşan, 8IN'i hedef alan ve amacı 8IN'e zarar vermek olduğu düşünülen ÜYELER ile ilgili alınabilecek her türlü cezai yaptırım hakkı MODERATÖRLER ve YÖNETİCİLER tarafından saklıdır. Ayrıca, gerekli görülmesi durumunda her türlü hukuki yollara başvurulur.
  12. MODERATÖR ve YÖNETİCİLERİ, hem site içerisinde hem de site dışı bir ortamda taklit etmeye yönelik eylem yapan ÜYELER ile ilgili alınabilecek her türlü cezai yaptırım hakkı MODERATÖRLER ve YÖNETİCİLER tarafından saklıdır.
Hazırlanıyor...
X