Duyuru

Gizle
Henüz duyuru yok.

Telefondan Kodlama Öğrenmek

Gizle
X
 
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Hepsini Sil
yeni iletiler

  Telefondan Kodlama Öğrenmek

  Herkese merhaba arkadaşlar,

  Bildiğiniz üzere teknoloji her geçen gün ilerliyor ve biz de bu gelişmelere ayak uyduruyoruz. Tam da bu sırada yazılıma ilgi duyuyor ve nereden başlamanız gerektiğinizi bilmiyorsanız size bunun için tam 4 tane mobil uygulama önereceğim. Bilgisayarlarınızda kod editörü kurmanıza gerek kalmadan, gerekli programları indirmeden sadece telefondan programlamanın genel mantığını öğrenebilirsiniz.

  1. Sololearn
  Sololearn kullanarak hem mobil uygulamadan hem de kendi web sitesinden ilk kodlarınızı yazabilirsiniz. "Ücretsiz" kısmında belli başlı özellikler açık sadece fakat aylık 12.99 dolar vererek ücretli sürümüne geçebilirsiniz.

  2.Grasshopper
  Bu uygulama sayesinde de kodlama öğrenebilirsiniz. Uygulama oyunlaştırarak öğrenme methoduyla ilerliyor.

  3.Mimo
  Mimo'da 5 sene önce bir kaç yazılım mühendisi tarafından kurulmuş bir mobil uygulama. Ücretsiz ve kendinizi geliştirdikten sonra iş başvurusu yapabileceğiniz bir alanı var.

  4. Programming Hub
  Ücretsiz bir mobil uygulama olan Programming Hub'da ister telefondan isterseniz de web sitesi üstünden kodlama öğrenebilirsiniz.

  #2
  Sololearn ve Mimo uzun süre kullandım, özellikle de Sololearn işin temelini atmak için harika bir platform. Diğerlerini daha önce duymamıştım bile, paylaşım için teşekkürler.

  Yorum Yap

  Hazırlanıyor...
  X